Meie lemmikust

Pavlovast

Meie teame, et teie teate. Kuigi mõnedel perekonnanimi Pavlova seostub ennekõike kuulsa koeraga, kellega üks professor tegi igasuguseid katseid…

Nüüd aga tähelepanu: õhulise pehme suflee pilv baleriini kihilist seelikut meenutavas elegantses ja krõpsuvas besees… Peal on õhkkerge vahukoor, millesse upuvad hubaselt aromaatsed maasika-, vaarika- ja mustikamarjad… Aga veel granaatõun ja granadill…

Kas teil juba lõi välja refleks?

Meil lööb alati!

Nüüd aga tõsiselt: Pavlova koogi tekkimisest on kirjutatud väga palju.  Ausalt öeldes, iga restoran, mis on kasvõi kordki Pavlovat valmistanud, saab rääkida oma lemmikloo. Nii või teisiti, üks on kindel: jumalik kook sai nimeks Venemaa kuulsa balletitantsija auks, kes esines 1926. aastal ringreisil Austraalias ja Uus-Meremaal. 1997. aastal kirjutas professor Leach.Helen M. sellest keerulisest ja detektiivihõngulisest loost terve raamatu. “The pavlova cake: the evolution of a national dish”. Vikipeedia kodulehel on selle kohta pikk artikkel. Ärge häbenege, vajutage lingile ja lugege)

kunsti peensused

Pavlova

Pavlova on üheaegselt üks lihtsamaid ja keerulisemaid magustoite. Te võite valmistada ideaalse versiooni sellest magustoidust isegi oma köögis. Ning kui imelik see ka ei kõlaks, restoranis või tööstuslikult on Pavlova kooki raske valmistada.

Koogi põhjaks on besee.  See peab olema PEHME seest ja KRÕMPSUV väljapoolt. Ülekuivatatud besee, katkised, maaliliselt mööda taldrikut puistatud tükid… Selline asi võib juhtuda, kuid see ei ole Pavlova…

Kreemiks on SUHKRUTA vahukoor. Tekstuuri poolest sobib see ideaalselt beseega kokku ja TASAKAALUSTAB viimase magusust. Mascarpone? Juustukreem? Võite proovida neid huvi pärast kodus, kuid see ei ole klassikaline retsept.

Ja lõpuks magus-hapud või hapud marjad (maasikad, vaarikad, mustikad, metsmaasikad) ja puuviljad (kiivi, granadill)! Suvemarjad sobivad ideaalselt! Talvel tuleb leppida geeniinseneeria imede ning Hollandi, Egiptuse, Hispaania selektsiooniga. Külmutatud marju on parem kasutada muude kookide täidistes.

Ideaalne Pavlova kujutab endast harmoonilist tasakaalu magusa ja mittemagusa vahel, peent tekstuuride balanssi ja ainult paari tundi, et saata õhuline kook otse suhu. Pavlovale ei meeldi oodata.

Just see viimane asjaolu muudab Pavlova valmistamise restoranides ja tööstustes praktiliselt võimatuks. Naturaalse vahukoorega kaetud magustoit muutub paari tunni pärast pehmeks, aga järgmiseks päevaks on sellest jäänud alles ainult ilus mälestus ja laialivalgunud reaalsus.

Mida siis Pavlova nime all pakutakse?

Tavaliselt pakutakse ilmselt tavalist beseed. Kodus võite lisada sellele vahukoore ja mistahes marju. Omamoodi Pavlova pensionil: ei ole ideaale, kuid sama armas.

Restoranidega on lood keerulisemad. Kui restoranis on oma kondiiter, tal tuleb mitu tundi päevas raisata ainult Pavlova valmistamiseks. Üksnes ahjus peavad koogid veetma poolteist tundi! Peale selle peab magustoidu valmistamiseks olema alati käepärast mikser, et vahustada koor kasvõi ühe koogi jaoks, juhuks kui klient otsustab tellida Pavlova. Ja spetsiaalselt selle magustoidu jaoks külmkapis hoitavad värsked marjad.

See on keeruline. Seega on üks võimalus õppida Pavlovat ise kodus valmistada! Uskuge mind, see ei ole raske.

Toome siin ära ühe suurepärase retsepti

Kellelgi õnnestub esimesest korrast, kellelgi kolmandast.  Praeahjud on erinevad, mikseritel on erinev võimsus. Peate leidma OMA retsepti.

Kuid kui te ei viitsi katsetada, tulge lihtsalt meile külla!